درب استیل پلاست

لنگه در استیل پلاست

لنگه درب های استیل پلاست مقاوم ترین و مناسبترین درهای موجود در بازار میباشند. از این نوع دربها برای مراکز پرتردد همانند مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات میتوان بهره برد. و نیز بعنوان انتخاب اول برای مکانهای شلوغ همچون هتل‌ها،بیمارستانها، سرویسهای بهداشتی عمومی و ... مورد استفاده قرار میگیرد. متریال این درب خاص از بخش‌های ذیل تشکیل میشوند.

به اختصار می توان گفت که "لنگه در" استیل پلاست از دو لایه ورق آهن گالوانیزه مخصوص ضد زنگ جهت پشت و روی درب تشکیل شده‌است. بر اساس نوع کاربرد درب های استیل پلاست از سه نوع ورق آهنی ساخته‌می‌شوند. 1-ورق آهن گالوانیزه روکش دار 2- ورق گالوانیزه پیش رنگ‌شده 3-ورق آهن گالوانیزه و یا الکتروگالوانیزه

این راهنما برای خرید درب فلزی استیل پلاست خوب و مناسب مخصوص شما آماده‌شده است.
تا بدینوسیله از معیارهای انتخاب محصول باکیفیت آگاهی پیدا نمایید.

رول ورق استیل پلاست
ورق گالوانیزه

مواد تزریقی پرکننده فضای داخل لنگه در

مواد فوم پلی یورتان بهمراه مواد Fire Retardent مورد استفاده قرار میگیرند. ترکیب این مواد با استاندارد B2 و وزن مخصوصی 32-40 Kg/m و ضریب انتقال حرارت 0/018w/m.k در دمای 25 می باشند. فوم پولی یورتان مقاومت لازم در برابر حرارت بدون تغییر شکل تا دمای 120 c را دارا میباشد. نُودر از ترکیب مواد فوم بمنظور پُر کردن داخل "لنگه درب ها" استفاده مینماید.

یراق آلات مورد نیاز

لولاهای مخصوص نُودر با متریال خاص و منحصر به فرد تولید میگردند. لولاهای فولادی چهارچوب به صورت فورج شده با دنده M12، و قابل تنظیم طراحی شده‌اند. این لولاها بوسیله میل کششی صنعتی با ضخامت 16 میلی‌متر ساخته می‌گردند. مهمتر از همه لولاها با پیچ آلن و واشر فنری روی «لنگه در» نصب میگردند. و قابلت تنظیم در چهار طرف را جهت رگلاژ درست فراهم می آورند.
بقیه یراق آلات همچون قفل و دستگیره‌های متنوع داخلی یا خارجی و لوازم و تجهیزات اضافی از قبیل قفل‌های کمکی، قفل های ایمنی، در باز کن برقی، درکوب دوربین دار، فنر هیدرولیکی، استوپ فنری، جاسازی مکان شیشه دید، گریل هواکش و غیره طبق تقاضای خریدار به «در» اضافه میگردد.

مزایای درهای استیل پلاست

تجربه نشان‌داده آنچه که محصولات شرکت نودر را متمایز می‌سازد عوامل زیر می‌باشند:

كیفیت برتر، استحكام و دوام بیشتر، مقاومت در برابر عوامل جوی مخصوصا در مناطق ساحلی و مرطوب، و از همه مهمتر زیبائی و دقت و سرعت در تولید نصب.
از مزایای دیگر محصولات استیل پلاست شرکت نودر ارئه "در" بطور کالمل شامل چهارچوب، لنگه‌در و یراق آلات می‌باشد. همچنینی خدمات پس از فروش مانند نصب و رگلاژ درها، نصب قفل و یراق آلات را نیز می‌توان مزیتی دیگر برشمرد. با توجه به مزایای فوق انجام کار آهنگر، نجار، نقاش، نصاب و غیره بصورت یک مجموعه کامل ارائه می‌شود. و موجب صرفه جویی بسیار در وقت، انرژی و هزینه می‌گردد.

مهمتر از همه مجموعه نودر با داشتن نیروی کار ماهر، کادر فنی ورزیده در زمینه‌های تخصصی خود. یقیناً می‌تواند خدمات شایانی به مهندسان، آرشیتکت‌ها و شرکت‌های ساختمانی ارائه دهد.

زیبایی

زیبایی چوب و استحکام آهن، نمای زیبا و کم نظیر، رنگ‌های متنوع و رضایت بخش، ترکیب دو رنگ یا بیشتر و ایجاد طرح‌های متنوع، یراق الات بادوام و زیبا

عوامل جوی

مقاوم در برابر رطوبت و بخار، عدم تغییر فرم در اثر عوامل فیزیکی، مقاوم در برابر ترک خوردگی، مانع نفوذ هوای سرد و گرم

دوام و استحکام

از جنس آهن ولی هم وزن درهای چوبی، مقاوم در برابر خوردگی، رنگ ثابت و قابل شستشو، مقاوم در برابر ضربه، مقاوم در برابر حشرات موذی و موریانه

در و چهارچوب

عوامل زیست محیطی

باز و بسته‌شدن آرام، عایق صوت،
عایق انتقال حرارت، مانع نفوذ گرد و غبار

عوامل غیرمترقبه

عوامل غیر مترقبه مقاوم در برابر شعله آتش، مانع انتقال سریع آتش به سایر قسمت‌ها، مقاوم در برابر سرقت و نفوذ افراد ناخواسته، مقاوم در برابر جرقه الکتریکی

سابقه و عملکرد شرکت

با بیش از 45 سال سابقه در تولید، داشتن امکانات وسیع طراحی، انجام کنترل کیفیت در تمام مراحل تولید، تحویل بموقع سفارشات بزرگ و کوچک، ارائه خدمات پس از فروش

مشخصات فنی درب استیل پلاست

لنگه در:

مواد تشكیل دهنده لنگه درب های استیل پلاست به شرح زیر می‌باشد:

 • دولایه ورق آهن پشت و رو
 • ورق آهن روكش‌دار

 

استاندارد مورد استفاده شركت نودر به شرح زیر است :

ورق‌ های روكشدار:

نوع ورقاستاندارد
ورق گالوانیزه روكش‌دار آلمانیST 12.03 DIN 1623
ورق گالوانیزه روكش‌دار انگلیسیBS 2989/1982 Z2
ورق گالوانیزه روكش‌دار ایتالیائیUNI EN 10327
ورق گالوانیزه روكش‌دار كره‌ای و ژاپنیJIS G 3302 SGCC
1
تنوع رنگ آهن

ورق آهن رنگی با رنگ پخته كوره ای:

نوع ورقاستاندارد
ورق گالوانیزه رنگی آلمانیST 12.03 DIN 1623
ورق گالوانیزه رنگی آلمانیBS 2989 GRADE Z2
ورق گالوانیزه رنگی آلمانیJIS G 3312

 

ورق آهن رنگ نشده الكترو گالوانیز:
استیل با ضخامت 0.55 تا 0.65 میلیمتر و دو طرف الكترو گالوانیزه با استاندارد ST 12.03 استیل با ضخامت 0.55 تا 0.80 میلیمتر دو طرف الكترو گالوانیزه با استاندارد BS 2989 – Z2
مواد تزریقی داخل درب:
مواد فوم پلی یورتان همراه با مواد FIRE RETARDENT
وزن مخصوص 40-32
ضریب انتقال حرارت w/m.k 0.018 در 25 درجه سانتگراد
مقاومت حرارتی بدون تغییر شكل تا دمای 120 درجه سانتیگراد

چهارچوب

كلیه چهارچوب‌های ارائه‌شده از تولیدات انحصاری شركت نودر می‌باشند. پروفیل‌های تولیدی از ورق آهن گالوانیزه یا الكتروگالوانیزه ضد زنگ به ضخامت 1.5 میلیمتر ساخته میشود
چهارچوب ها دارای نوار پلاستیكی گردگیر و صدا گیر می‌باشند. ابعاد استاندارد چهارچوب همراه با طرح و اندازه پروفیل‌های تولیدی شركت در صفحات مربوطه مشخص گردیده است. مشاهده انواع چهارچوب ها
ورق های گالوانیزه و الكترو گالوانیزه دارای استانداردهای زیر می‌باشند:
BS 2989 – Z2
JIS G3302 SGHC
ST 12.03 DIN 1623/1541

2
3

یراق آلات

برخی از یراق آلات مصرفی در داخل كارخانه و قسمتی طبق سفارش شركت، در خارج از كارخانه تولیـد‌شده و قسمتی هم برحسب مورد خریداری می گردد. این یراق آلات شامل :
الف) لولا

 • لولای چهارچوب فورج شده با دنده M 12
 • لولای لنگه درب دو یا سه سوراخه كه با پیچ آلن M6 روی لنگه درب نصب می‌شود
 • لولای بادبزنی

ب) قفل

 • قفل‌های متنوع مرغوب ایرانی
 • قفل‌های متنوع مرغوب خارجی
 • قفل تهیه‌شده توسط مشتری

ج) دستگیره

 • دستگیره‌های با كیفیت عالی
 • دستگیره‌های تهیه‌شده توسط مشتری

لوازم اضافی طبق تقاضای مشتری به درب اضافه می‌شود. این لوازم شامل :

 • قفل كمكی یا قفل شب بند
 • فنر هیدرولیكی جهت بسته نگه داشتن درب
 • دركوب و دوربین چشمی
 • شیشه دید
 • هواكش ساخته‌شده از جنس ورق لنگ
 • درب باز كن برقی

لازم به ذكر است كه محل بستن لولا, قفل, دستگیره و لوازم اضافی مورد نظر هر كدام به فراخور شكل و اندازه آن قبلا” در چهارچوب و لنگه درب, تقویت و جاسازی می‌شود.

4
5

بسته‌بندی

بسته‌بندی به دو صورت زیر طبق خواسته مشتری انجام می‌پذیرد:

الف) بسته‌بندی راه‌های نزدیک

 • چهارچوب بدون بسته‌بندی
 • لنگه درب همراه با لولا وقفل نصــــب‌شده داخل كیسه نایلون گذاشته‌شده و سركیسـه دوختـه می‌شود.

ب) بسته‌بندی صادراتی

 • چهارچوب بوسیله نوار نایلونی پوشیده می‌شود

لنگه در علاوه بر كیسه نایلون طبق تقاضای مشتری با روش‌های زیر بسته‌بندی می‌شود :

 • بسته‌بندی باكارتن و تسمه پلاستیكی
 • بسته‌بندی با یونولیت مخصوص گوشه درب و تسمه پلاستیكی
 • بسته‌بندی با كارتن و یونولیت مخصوص گوشه درب و تسمه پلاستیكی
 • دستگیره، پیچ‌های مربوطه، كلید، سیلندر قفل سوئیچی و دیگر لوازم اضافی درب، درصورت سفارش دركارتن‌های جداگانه ای بسته بندی و تحویل داده می‌شود.
ورق آهن روکشدار استیل پلاست

محصولات استیل پلاست از دو لایه ورق آهن گالوانیزه مخصوص ضد زنگ جهت پشت و روی محصول تشکیل شده است. این محصول از سه نوع ورق فولادی به شرح ذیل تولید می‌گردد.

ورق گالوانیزه روکش‌دار

ورق آهن گالوانيزه روکش‌دار از ورق‌های فولادی به ضخامت 0.6 میلی‌متر و با روكشی از مواد پي‌وي‌سي مقاوم, همراه با نایلون محافظ تشکیل می‌گردد. بنابراین ورق فولادی بسیار مقاوم در طیف رنگ‌های متنوع و گوناگون چوب طبیعی همانند:
بلوط، ملچ، گردوئي، صاج، فندقي، کاج و…
همچنین در نهایت زیبایی رنگ‌هاي ساده و طرح دار همچون:
پارچه‌اي، چرمي، صدفی، متالیک، برفي و…
در نهایت با استانداردهای:

ST 12.03 DIN 1623

BS 2989/1982 Z2

آهن گالوانیزه پیش‌رنگ‌شده

ورق آهن گالوانيزه پیش رنگ شده از ورق فولادی به ضخامت 0.6 میلی‌متر ساخته می‌گردد. نکته مهم و ضروری این است که روی این ورق‌های فولادی با رنگ کوره‌ای سیلیکونی، پلی‌استری یا پودری به ضخامت 25 میکرون همراه با نایلون محافظ پوشیده می‌گردد. در نتیجه ورق آهن گالوانيزه پیش‌رنگ‌شده مقاومت لازم در برابر عوامل جوی همچون آفتاب، رطوبت و باران و با استانداردهای:

ST 12.03 DIN 1623

BS 2989 GRADE Z2

ورق گالوانیزه
ورق آهن گالوانیزه

ورق آهن گالوانیزه و الکتروگالوانیزه

ورق آهن الکتروگالوانیزه یا گالوانیزه فولادی(Skin Pass) به ضخامت 0.6 میلی‌متر می‌باشد. همانطور که می‌دانید پشت و روی ورق فيلي‌رنگ می‌باشد. در نتیجه ورق‌ فولادی پس از توليد به رنگ دلخواه مشتری رنگ‌آمیزی می‌شوند. لازم به ذكر است كه این ورق‌ها بصورت كامل رنگ پذير بوده و با روش‌های متداول قابل رنگ آميزی می‌باشند.

پس از آماده شدن درها، لنگه در با رنگ‌های متنوع استاندارد در سالن‌های رنگ کاری مدرن، رنگ می‌شوند. در همین حال در کوره‌های خشک کن در پایان خشک می‌شوند. انواع رنگ‌های دکورال، الکتروستاتیک، مات چرمی و سنباده‌ای قابل اجرا می‌باشد. استانداردهای آن عبارتنداز:

ST 12.03 DIN 1623

BS 2989 -Z2

ابعاد استاندارد درب های استیل پلاست

ارتفاع استاندارد کل چهارچوب 216 سانتی‌متر می‌باشد. در نظر داشته باشید که 6 سانتی‌متر آن زیر سطح کف تمام‌شده قرار می‌گیرد. در نتیجه از روی چهارچوب تا کف تمام‌شده 210 سانتی‌متر باقی می‌ماند. بنابراین ارتفاع استاندارد «لنگه در» 205 سانتی‌متر می‌باشد. که در این حالت بادخور زیر «لنگه در» تا کف تمام‌شده حدود 20میلی‌متر می‌شود. واضح است که این بادخور بر حسب تقاضا می‌تواند کمتر یا بیشتر شود.

برای نصب درست و صحیح چهارچوب حتماً دستورالعمل نصب چهارچوب مطالعه شود.

چهارچوب کتیبه‌دار

برای زیبایی چهارچوب‌ها می‌توان کنار و یا بالای چهارچوب قاب فلزی بجهت نصب شیشه سکوریت طرح‌دار تعبیه نمود. البته در صورت نیاز برای بالا بردن ایمنی، کتیبه‌های چهارچوب به همراه حفاظ‌های ساده و یا فرفوژه‌ای ساخته می‌گردد. به عنوان نمونه ارتفاع چهارچوب کتیبه دار( با شیشه خور بالا) از روی چهارچوب تا کف تمام‌شده در 7 اندازه 230 ، 240 ، 250 ، 260 ، 270، 280 ، 290 سانتی‌مترمی باشد.

آیا هر ابعادی می‌توان سفارش داد؟

شرکت نودر توانایی تولید در ضد سرقت با ابعاد خاص و بلند را دارا می‌باشد. ضمناً توجه داشته باشید بجهت ایمنی بالاتر چـهارچـوب های درب ضد سرقت بهتر است که با آسـتانه تولـید می‌گردد. 

باید توجه داشت که شرکت نودر چهارچوب و لنگه در را علاوه بر اندازه های استاندارد ذیل می‌تواند بر اساس نیاز مشتری با هر اندازه ای(ابعاد میلیمتری) تولید نماید.

از بین بیش از 30 طرح چهارچوب خود را انتخاب نمایید.

جدول زیر اندازه های استاندارد چهارچوب ها و لنگه درهای را مشخص می‌کند:

درهای یک لنگه

ردیفابعاد چهار چوبابعاد لنگه درها
160 × 21053 × 205
270 × 21063 × 205
380 × 21073 × 205
490 × 21083 × 205
5100 × 21093 × 205
6110 × 210103 × 205
7120 × 210113 × 205
درب سفید شیشه دار
درب شیشه خور
درب تمام شیشه
درب و چهارچوب داخلی
درب یک لنگه
در و چهارچوب
درب ساده
درب ترکیبی
در ترکیبی
درب ترکیبی

درهای یک ونیم لنگه

ردیفابعاد چهار چوبابعاد لنگه درها
8103 × 21023 , 73 × 205
9113 × 21033 , 73 × 205
10113 × 21023 , 83 × 205
11123 × 21043 , 73 × 205
12123 × 21033 , 83 × 205
13123 × 21023 , 93 × 205
14133 × 21043 , 83 × 205
15133 × 21033 , 93 × 205
16143 × 21043 , 93 × 205
در ضد سرقت یک و نیم لنگه
در ایمنی یک و نیم لنگه
درب ضدسرقت یک و نیم لنگه

درهای دو لنگه

ردیفابعاد چهار چوبابعاد لنگه درها
16133 × 21063 , 63 × 205
17143 × 21063 , 73 × 205
18143 × 21068 , 68 × 205
19153 × 21063 , 83 × 205
20153 × 21073 , 73 × 205
21163 × 21073 , 83 × 205
22163 × 21078 , 78 × 205
23163 × 21063 , 93 × 205
24173 × 21073 , 93 × 205
ردیفابعاد چهار چوبابعاد لنگه درها
25173 × 21083 , 83 × 205
26183 × 21083 , 93 × 205
27183 × 21088 , 88 × 205
28193 × 21093 , 93 × 205
29203 × 21098 , 98 × 205
30203 × 21093 , 103 × 205
31213 × 210103 , 103 × 205
32223 × 210108 , 108 × 205
33223 × 210113 , 113 × 205
درب ضد سرقت دولنگه
درب دولنگه ضد سرقت
error: Content is protected !!